یک نکته آموزشی

 

در یک پارتی خانمی پایش به سنگی خورد و با بشقاب غذا در دستش به زمین خورد، علت زمین خوردنش کفش جدیدش بود که هنوز به آن عادت نکرده بود.

دوستان کمک کرده و او را از زمین بلند و بر نیمکتی نشاندند و جویای حالش شدند، جواب داد حالش خوب است و ناراحتی ندارد.

مهماندار بشقاب جدیدی با غذا به ایشان داد....

خانم بعد از ظهر خوبی را به اتفاق دوستانش گذراند و بسیار راضی به اتفاق همسرش به خانه برگشت.

چند ساعت بعد همسرش به دوستانی که در  پارتی بودند تلفن کرد و اطلاع داد که ژولی را به بیمارستان برده اند.

خانم ژولی در ساعت 18 همان روز در بیمارستان فوت کرد و پزشگان علت مرک را سکته مغزیA..V.C (Accident vasculaire 

c..ébral) تشخیص دادند..

 

چند لحظه از وقت خود را به مطالبی که در پی می آیند معطوف کنید، شاید روزی شما با چنین اتفاقی برخورد کنید و بتوانید زندگی شخصی را نجات دهید:

 

یک متخصص اعصاب ( نرولوگ ) می گوید: بعد از یک ضربه مغزی که منجر به خونریزی رگی در ناحیه مغز شده،ا گر شخص ضربه دیده را در زمانی کمتر از سه ساعت به بیمارستان برسانند امکان بر طرف کردن حادثه و نجات شخص بسیار زیاد است، ولی همواره باید قادر به تشخیص حادثه بود و این عمل بسیار ساده است.

 

پزشک متخصص می گوید مهمترین وظیفه تشخیص حادثه خون ریزی مغزی است و بعد از تشخیص و قبل از سه ساعت باید شخص را به پزشک  رساند.

 

متخصص می گوید یک شاهد حادثه با آشنا بودن به علائم خون ریزی مغزی می تواند با سه سئوال ساده از مریض به سهولت او را نجات دهد.اگر در آن گاردن پارتی یک نفر سئوالهای زیر را از ژولی کرده بود حتما" آن زن زیبا و جوان اکنون زنده بود...

 

1 ــ از بیمار یا شخص ضربه مغزی خورده بخواهید بخندد.

 

2 ــ از بیمار یا شخص ضربه خورده بخواهید دو دستش را بالا نگه دارد.

 

3 ــ از بیمار یا شخص ضربه خورده بخواهید یک جمله ساده را تکرار کند، مثلا" بگوید خورشید در آسمان بسیار خوب می درخشد.

 

اگر بیمار یا شخص ضربه خورده قادر به انجام یکی از این کارها نباشد باید فوری اورژانس را خبر کرده و بیمار را به بیمارستان منتقل کرده و به مسئول مربوطه عدم اجرای یک یا چند اعمال فوق را اطلاع داده تا ایشان پزشک را در جریان گذارد.

 

یک متخصص قلب و یا اعصاب می گوید اگر کسی این ایمیل را دریافت کند و حداقل آنرا برای ده نفر دیگر ارسال دارد،مطمئن باشد که در زندگی اش جان یک یا چند فرد را نجات داده است...

 

توجه کنید، تعداد افرادی که این روزها با اینترنت کار میکنند در دنیا چقدر است و اگر ده نفر به ده نفر دیگر این مطلب را از طریق ایمیل ارسال دارند، تعداد افراد آشنا با ین سئوالها به صورت تابع نمایی در کمتر از یک ماه به میلیونها نفر خواهد رسید

 

+ نوشته شده توسط محسن در سه شنبه چهاردهم آذر ۱۳۹۱ و ساعت ۱۲:۳۴ بعد از ظهر |